okt 2, 2015 - Nezaradené    Komentáre vypnuté na NOC VÝSKUMNÍKOV

NOC VÝSKUMNÍKOV

Dňa 25.9. 2015 sa v Auparku v Žiline konala akcia: „Noc výskumníkov“, ktorá slúžila na to, aby oboznámila všetkých návštevníkov rôznych vekových kategórií o najnovších vynálezoch. Ukázala nám aj vynálezy, ktoré už poznáme. Žiaci si v jednotlivých stánkoch mohli overiť svoje vedomosti, zručnosti. Návštevníci mohli vidieť malé humanoidné roboty, malý model auta budúcnosti, funkčné cestné elektromobily, pôsobenie blesku, letecký trenažér, živé televízne vysielanie. Navštívili sme aj stánok, v ktorom nás upozornili na nebezpečné oblečenie  z tkanín s nadmerným obsahom škodlivých látok, a poradili nám, akým spôsobom ich rozpoznať  a  vyvarovať  sa im.

Svoj stánok na akcii mali aj záchranári, ktorí nám predviedli konkrétne riešenie mimoriadnych situácií pri záchrane života.

Táto akcia mala u detí očakávaný úspech aj vďaka vystúpeniu folklórnych súborov. Ďakujeme p.uč. Petrášovej, že nás na toto podujatie v rámci vyučovania zobrala.

Napísala: Simona Nemcová, žiačka 8.B

Okrem žiakov 8.ročníka, si výstavné stánky prezreli a pohrali sa s modelmi aj žiaci 2.A  a  2.B so svojimi tr.učiteľkami.

DSCF0108 DSCF0110

Top