Veľkonočné tvorenie

Príchod jari a blížiace sa veľkonočné sviatky sa niesli vo  výzdobe tried a výrobe  tradičných  i moderných dekorácií.

Vianočná výzdoba

Každé oddelenie ŠKD sa postaralo o peknú výzdobu triedy aj školy. Deti  sa tešili na Vianoce a pod vedením vychovávateliek si vytvorili dielka pre radosť z dobre vykonanej práce.

Druhé tvorivé dielne pre žiakov ŠKD s pani Perďochovou z Čadce sa 14.12.2015 niesli vo vianočnej atmosfére. Lektorka si priniesla pre žiakov sklenené banky, ktoré deti vlastnoručne zdobili. Práca deti tešila, každé si domov odnieslo krásne vyzdobenú vianočnú guľu aj srdiečko.

 

Výtvarné práce

V rámci záujmovej činnosti si žiaci cvičia jemnú motoriku a estetické cítenie pri práci s papierom. Výsledky ich snaženia zdobia nielen triedy, ale aj detské izby u nich doma.

 

Halloweenská párty  28.10.2015

V stredu podvečer sa tmavé chodby školy rozžiarili blikotavými svetielkami vyrezávaných tekvíc a zaplnili sa množstvom žiakov v kostýmoch čarodejníc, duchov a strašidiel. Čakal na nich vzrušujúci večer s diskotékou, súťažami, a cestou odvahy.Na záver boli odmenení diplomom a kúskom torty. Na jesenné prázdniny odchádzali s peknými zážitkami.

Šarkaniáda 26.10.2015

V pondelok bol pekný slnečný  deň, ktorý využili žiaci v ŠKD na pripravovanú šarkaniádu. Po príprave šarkanov pod lesíkom si deti užili beh dolu Dubňom po lúke. Hoci bol slabý vetrík, šarkany aj tak úspešne lietali vďaka navigácii a  manévrovacej zručnosti žiakov.

Maľovanie veľkonočných vajíčok 1.4.2015

V predveľkonočnom období školu navštívila pani Perďochová, ktorá viedla tvorivé dielne postupne vo všetkých oddeleniach ŠKD. Žiaci si mohli vlastnoručne vytvoriť moderné veľkonočné vajíčko zo skla, vyzdobené kresbou so špeciálnou hmotou, ktorú vytláčali cez dieročku v mikroténovom vrecúšku, podobne ako sa zdobia medovníky. Domov si odnášali nielen vlastné dielka, ale mohli si zakúpiť aj výrobky od pani lektorky.

IMG_1654 IMG_1656 IMG_1658 IMG_1660 IMG_1661 IMG_1664 IMG_1666 IMG_1670 IMG_1671 IMG_1672 IMG_1674 IMG_1675

 

18.11.2014 – Beseda so spisovateľkou Janou Necpalovou

Žiaci 2.ročníka v rámci ŠKD strávili príjemné popoludnie so žilinskou spisovateľkou a jej knihami, ktoré im predstavila krátkymi ukážkami. Autorka kníh deťom porozprávala o svojej ceste k písaniu rozprávok a odpovedala na ich zvedavé otázky. Na záver pani Necpalová venovala žiakom autogramy do zakúpených knižiek.

DSCF9433 DSCF9435

29.11.2014 – Halloween

21.10.2014 – Šarkaniáda

Žiaci 1.a 2.ročníka v rámci činnosti ŠKD skúšali letecké schopnosti svojich šarkanov na lúke pod vrchom Dubeň pod vedením svojich vychovávateliek.

 

24.9.2014  –  KOLOBEŽKOVÁ SÚŤAŽ

V rámci rekreačného popoludnia v ŠKD sa uskutočnili preteky na kolobežkách. Úlohou detí bolo prejsť slalomovú dráhu v čo najkratšom čase. Najšikovnejší pretekári boli odmenení.

 

5.mája 2014  o  13.00 hod.     –       Sen jedného duba Rozpoviem Vám príbeh, bude o dube, o muške, čo podenka sa volá, bude o nás, o Vás… Bude, nebude?… Divadlo BABADLO  Prešov žiakom v ŠKD predstavilo enviromentálny príbeh jedného duba o záchrane stromov a ich osude  na motívy rozprávky H.CH.Andersena.

november 2013 – Tvorba adventných vencov v  ŠKD

5.4.2013 – Počas odpočinkovej činnosti žiaci 1.ročníka stavali z LEGO – stavebnice detské ihrisko. Usilovne spolupracovali v dvoch skupinách-  chlapci a dievčatá. Na záver svoje práce prezentovali.

 

27.marca.2013 sa mamičky aj oteckovia so svojimi deťmi zapojili do zdobenia veľkonočných vajíčok. Vykúšali si rôzne techniky a materiály. Ako odmenu za vynaloženú prácu ich čakalo sladké prekvapenie – torta s motívom rozkvitnutej lúky.

        _________________________________________________________________ Marec – Mesiac knihy si žiaci  v ŠKD pripomenuli čítaním rozprávok, čitateľským maratónom, literárnymi besedami a súťažami.       _________________________________________________________________ 6.februára 2013 nás navštíila Elinka, Kerinka a Elfinka z organizácie Zmysel života. Žiaci sa dozvedeli, ako sa majú starať o psíkov a ako sa k nim správať. Zaujala ich najmä ukážka kanisterapie, ktorá sa využíva ako podporná liečebná metóda – kontakt človeka a psa. Pes ako spoločník pomáha svojou prítomnosťou odstraňovať rôzne bariéry, je partnerom pri rozhovore i prechádzke. U detí pes uspokojuje ich citové potreby pri telesnom kontakte a nežnostiach prostredníctvom hladenia, maznania a hier. Keďže pes nie je “dospelý”, funguje akoby “súrodenec”, teda niekto , kto je schopný porozumieť dieťaťu.      _________________________________________________________________ 19.decembra 2012 sa druháci so svojimi rodičmi a starými rodičmi pustili do zdobenia medovníkov tradičnou metódou – cukrovou penou. Po  akcii odchádzali domov aj so svojimi sladkými dielkami. Navyše sa zoznámili so zaujímavou technikou výroby vianočných ozdôb z nití a lepidla na polystyrénovej forme. __________________________________________________________________ V októbri žiaci so svojimi vychovávateľkami vyzdobili triedy i chodbu školy jesennými plodmi a papierovými stromami zhotovenými z papierových vreciek.

 

Top