máj 29, 2015 - Akcie školský rok 2014/2015    Komentáre vypnuté na EXKURZIE ŠTVRTÁKOV

EXKURZIE ŠTVRTÁKOV

Vyučovanie prostredníctvom osobných zážitkov je u žiakov veľmi obľúbené. Žiaci 4.A a 4.B absolvovali dve vlastivedné exkurzie: 29.4.  Košice a 28.5. Bratislavu.

Cestou do Košíc žiaci získali skúsenosti s cestovaním vlakom, sledovali nielen toky riek Váh a Hornád, ale aj mestá a pohoria okolo nich. V historickom centre mesta Košice navštívili Dóm sv.Alžbety a planetárium. Za mestom si prezreli expozíciu Leteckého múzea aj skutočné lietadlá na košickom letisku.

Druhá exkurzia viedla opačným smerom rieky Váh cez Považie. V Bratislave žiaci v budove RTV v Mlynskej doline na vlastné oči videli prostredie a spôsob výroby televíznych relácií. V prírodovednom múzeu si prezreli vystavené exponáty  bohatej zbierky živočíchov. Nemenej zaujímavá bola aj cesta loďou na hrad Devín. Počas plavby mohli žiaci pozorovať dominanty Bratislavy, tok Dunaja a lužný les na jeho brehu. Na Devíne sa dozvedeli o histórii jeho osídlenia, pozorovali sútok Moravy a Dunaja.

Z oboch exkurzií si žiaci robili vlastné fotografie. Informácie odprezentujú pre ostatných žiakov v škole prostredníctvom prezentácií, výtvarných a literárnych prác.

dscf9863

Obrázok 17 z 19

Top